Score

Κρανίδι - Κεραυνός Αιγίου 72 - 62, Αγρίνιο - Ζάκυνθος 75-58, Νίκη Αμαρουσίου - Καλαμάτα 72-62, Γαλάτσι - Ποσειδώνας 77-65, Oλυμπιονίκης - Εθνικός Πειραιώς 57-90, Χαλάνδρι - Πόλις Καλλιθέας 75-71.

Basketblog.gr Latest news

Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2011

ΚΡΑΝΙΔΙ - ΛΥΓΟΥΡΙΟ: 59 - 45 (ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ)

Για το πρωτάθλημα παμπαίδων (γεννημένοι 1996-97-98) οι μικροί του Κρανιδίου αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ νίκησαν το Λυγουριό 59-45.
     Η ομάδα του Καλαϊτζάκη άργησε να βρει ρυθμό (προπονούνται στο ανοιχτό του Γυμνασίου, και το κλειστό της Ερμιόνης χρησιμοποιείται μόνο στα επίσημα παιχνίδια), και έτσι στο Ά δεκάλεπτο το Λυγουριό που έχει στη σύνθεση του ψηλά παιδιά προηγήθηκε 05-08.
     Από εκεί και πέρα, το Κρανίδι έτρεξε αρκετά, πίεσε πολύ και έβγαλε αιφνιδιασμούς που άρεσαν στον κόσμο που πανηγύριζε.

Δεκάλεπτα: Ά: 05-08, ΄Β: 17-06, ΄Γ: 19-10, ΄Δ: 18-21

Κρανίδι (Καλαϊτζάκης): Κομίνης 10, Ντουνέτας, Δαγρές 12, Μαλτζαρούσης 2, Μπασιμακόπουλος 4, Λαδάς 2, Μαχαίρας 10, Μαλτζαρούσης, Μαργέτας 12, Βλαχογιάννης 1, Μανιώτης 6, Κοκαλάκης.

Λυγουριό (Γρηγορίου): Τσακαλιάρης 3(1), Κορωνιώτης, Τυροβολάς, Γεώργας 5, Τυροβολάς, Παρασκευόπουλος 8, Γιαννούλης 9, Παρασκευόπουλος, Βλαχοκυριάκος, Τσακαλιάρης, Λεβεντέλης 10, Μπινιάρης 10.

Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2011

ΚΡΑΝΙΔΙ - ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ: 60 - 47 (Ά ΑΝΔΡΩΝ)

Παίζοντας καλή άμυνα για 3 δεκάλεπτα το Κρανίδι επικράτησε δίκαια του Άρατου Κιάτου, που ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι κερδίζοντας το Ά δεκάλεπτο με 14-21. Το ημίχρονο τελείωσε 26-29 και όλα έδειχναν ότι θα γινόταν μεγάλη μάχη στο δεύτερο μέρος.
     Το ΄Γ δεκάλεπτο (11-07) έδειξε τη δυναμική των γηπεδούχων οι οποίοι ήθελαν περισσότερο τη νίκη. Στο ΄Δ δεκάλεπτο, το παιχνίδι κρίθηκε από τα εύστοχα σουτ του Γιάννη Προσίλη ο οποίος είχε 2 στα 3 τρίποντα και ένα δίποντο σε κρίσιμα σημεία του αγώνα.

Δεκάλεπτα: Ά: 14-21, ΄Β: 12-08, ΄Γ: 11-07, ΄Δ: 23-11

Διαιτητές: Πετρόπουλος - Μαυρατζάς

Κρανίδι (Φλωράκης): Φασιλής, Αγρίμης, Γιαννακόπουλος 10, Καπόγιαννης 10, Μίζης 4, Προσίλης Κυρ. 10, Μέξης 4, Προσίλης Γιαν. 10(2), Σαράντος 2, Λιώσης, Πουλής 10.

Κιάτο (Μαθιόπουλος): Μπαμπλής 11(1), Παύλου 5(1), Κολαξίδης 5, Δουβής 3(1), Βαϊλας 10, Σημαιοφορίδης 3, Δαμάς 10(1).